Komunikaty prasowe

Polecamy: Banki polują na studentów. Młodym znacznie łatwiej o darmowe konto

2018-10-08 12:14

Dziś właściwie żaden bank nie nazywa już swoich kont „studenckimi”, ale pakiety młodzieżowe skupiają się właśnie na tej grupie klientów. Co mają do zaoferowania?   Konta dla młodzieży wymagają nieco innej klasyfikacji niż rachunki standardowe, dlatego redakcja Bankier.pl potraktowała opłaty (które tym razem nie występują) i warunki bezpłatności kont jedynie informacyjnie. ...zobacz więcej »

Studenckie lokum droższe niż w ubiegłych latach

2018-10-03 12:26

W nowym roku akademickim studenci muszą zmierzyć się z wyższymi stawkami najmu mieszkań. Redakcja Bankier.pl sprawdziła, jak podwyżki na rynku nieruchomości odbiły się na ich kieszeniach. Choć liczba studentów z roku na rok spada, to początek roku akademickiego wciąż zapewnia duży napływ klientów właścicielom mieszkań na wynajem. ...zobacz więcej »

Banki idą na rekord. Bankier.pl publikuje raport „Polska bankowość w liczbach po II kw. 2018”

2018-10-02 11:59

Blisko 44 mln klientów w segmencie detalicznym, 16 mln użytkowników bankowości internetowej,  10 mln użytkowników bankowości mobilnej i ponad 400 mld w hipotekach. To niektóre liczby z nowego raportu Bankier.pl i PRNews.pl – „Polska bankowość w liczbach – II kw. ...zobacz więcej »

„Kupujący doszli do ściany”. Widać spadki cen mieszkań

2018-09-10 12:00

Drugi kwartał br. przyniósł nadzieję dla planujących zakup nieruchomości – w niektórych przedziałach metrażowych można było zauważyć nie tylko zatrzymanie wzrostów, ale nawet spadki stawek. Redakcja Bankier.pl i „Pulsu Biznesu” wraz z Cenatorium przygotowały cokwartalny raport z cenami transakcyjnymi mieszkań w największych miastach Polski. ...zobacz więcej »

Polska ma już 10 mln użytkowników bankowości mobilnej

2018-08-16 10:50

Polacy coraz bardziej przekonują się do bankowości mobilnej – na koniec czerwca 2018 r. korzystało z niej 10 mln osób. Z zebranych w raporcie PRNews.pl i Bankier.pl danych wynika, że na koniec II kwartału 2018 r. z bankowości mobilnej korzystało już ponad 10 mln polskich klientów. ...zobacz więcej »

Darmowe unijne konta trafiły do oferty banków. Nie zawsze będą bezpłatne

2018-08-08 12:21

Od dziś każdy bank i SKOK powinien oferować tzw. podstawowy rachunek płatniczy (PRP). Część operacji na takim koncie jest bezpłatna. Redakcja Bankier.pl sprawdziła, jak kształtują się opłaty po wyczerpaniu puli darmowych operacji. ...zobacz więcej »

poprzednienastepne