500+ nie rozpędziło stawek na kontach oszczędnościowych

2017-04-06 10:10

Uruchomiony rok temu program „Rodzina 500 plus” pozwolił Polakom na dodatkowe oszczędności. Pojawienie się nowego segmentu klientów mogło wpłynąć korzystnie na oferty depozytowe konkurujących ze sobą banków. Tak się jednak nie stało. Stawka na najlepszym koncie oszczędnościowym jest zamrożona od ponad roku, a pozostałe oferty nie są lepsze od tych, które były dostępne przed startem programu.

Wśród pięciu najlepszych dostępnych obecnie na rynku kont oszczędnościowych dla 10 000 zł można znaleźć dwa produkty, na których najbardziej skorzystają osoby pobierające rządowe świadczenie. Jak na dzisiejsze realia, stawka na nich jest konkurencyjna i wynosi 3,00 proc. w skali roku. Taką ofertę mają w swoim portfolio Bank Pocztowy oraz BOŚ Bank. Obie oferty są opatrzone dodatkowymi obostrzeniami, a podwyższone oprocentowanie dotyczy wyłącznie salda do wskazanej kwoty.

Pozostali klienci również mają w czym wybierać. Najwyższą stawkę dla 10 000 zł oferuje konto oszczędnościowe w Orange Finanse (3,50 proc. w skali roku). Oprocentowanie na tym koncie nie zmieniło się w ciągu ostatniego roku, wynika z comiesięcznych rankingów Bankier.pl. Kolejne oferty posiadają już niższe oprocentowanie niż produkty stworzone dla klientów z wpływem świadczenia. 2,55 proc. w skali roku można znaleźć w Deutsche Banku, a 2,50 proc. w skali roku w trzech bankach – Banku Millennium, Getin Banku oraz eurobanku. Wszystkie propozycje będą dostępne po spełnieniu dodatkowych warunków stawianych przez bank. Należą do nich m.in. posiadanie konta osobistego, korzystanie z karty debetowej czy ulokowanie nowych środków. Również i w tym wypadku stawką objęte będą środki nie przekraczające określonej wysokości salda.

– Wraz ze startem programu „Rodzina 500 plus” spodziewano się, że banki zawalczą o klientów dysponujących co miesiąc dodatkowymi środkami. Najlepiej nadawały się do tego konta oszczędnościowe pozwalające na swobodne dokonywanie wypłat, na czym zależeć może rodzicom, którzy nie narzekają na brak wydatków. Gdyby z tej okazji stawki produktów oszczędnościowych poszły w górę, skorzystać mogli wszyscy klienci. Tymczasem pojawienie się programu nie wywołało rewolucji wśród propozycji banków. Oferty zostały poszerzone o dodatkowe produkty, jednak adresowane wyłącznie do beneficjentów świadczenia, a oprocentowanie, które można na nich znaleźć, nie przewyższa stawek z kwietnia zeszłego roku – mówi Monika Dekrewicz, redaktor Bankier.pl

Przedruk i powielanie informacji prasowej oraz komentarzy analityków Bankier.pl dozwolone pod warunkiem powołania się na źródło Bankier.pl.

Więcej na ten temat: http://www.bankier.pl/wiadomosc/Najlepsze-konta-oszczednosciowe-kwiecien-2017-Ranking-Bankier-pl-7509642.html

Kontakt dla mediów

Monika Dekrewicz

redaktor
Bankier.pl
tel.: 71 748 95 01