Najdroższe ulice w Trójmieście. Tu mieszkania kosztują nawet 6 mln zł

2017-09-26 13:54

Rekordowe ceny mieszkań w Trójmieście sięgają nawet 30 000 zł/mkw. Kupujący lokum przy najbardziej prestiżowych ulicach Gdańska, Gdyni czy Sopotu muszą liczyć się ze średnimi cenami kilkukrotnie wyższymi od tych, które obowiązują w pozostałych częściach aglomeracji – wynika z raportu urban.one i Bankier.pl.

W przypadku mieszkań zlokalizowanych w inwestycjach przy najdroższych ulicach Trójmiasta, kwoty kupna były liczone w kilku milionach złotych. Najdroższa odnotowana od 2016 roku transakcja opiewała na 5,6 mln zł za apartament o powierzchni 264 mkw. przy ul. Jelitkowskiej w Gdańsku w słynnym Sea Apartments.

Pomimo rekordowej ceny, to nie ul. Jelitkowska odznacza się najwyższą średnią ceną transakcyjną na tle całego Trójmiasta. Pierwsze miejsce należy pod tym względem do ul. Króla Jana III w dzielnicy Orłowo w Gdyni. Płacono tam przeciętnie ponad 30 000 zł/mkw. Mieszkania, które sprzedano za kilka milionów złotych mieszczą się w Apartamentach w Orłowie i inwestycji Prokom Park.

– Najdroższe transakcje w Trójmieście wcale nie dotyczą zakupu mieszkań deweloperskich. W Sopocie to rynek wtórny dyktuje tak wysokie ceny – głównie przy ulicy Parkowej i Bolesława Chrobrego. Niewiele tańsze mieszkania zlokalizowane są również przy popularnym sopockim Monciaku, czyli deptaku przy ul. Bohaterów Monte Cassino – komentuje Mateusz Gawin, redaktor Bankier.pl.

Stawki w Sopocie są nieco niższe niż w Gdyni czy Gdańsku. Średnia cena przy ul. Parkowej, czyli najdroższym adresie, wyniosła w analizowanym okresie 15 394,93 zł/mkw. Prestiż tej lokalizacji podnosi szczególnie sąsiedztwo morza i niewielka odległość od sopockiego molo.

Przedruk i powielanie informacji prasowej oraz komentarzy analityków Bankier.pl dozwolone pod warunkiem powołania się na źródło Bankier.pl.

Więcej na ten temat: http://www.bankier.pl/wiadomosc/Najdrozsze-ulice-w-Gdansku-Raport-urban-one-i-Bankier-pl-7542514.html; http://www.bankier.pl/wiadomosc/Najdrozsze-ulice-pod-wzgledem-cen-mieszkan-Sopot-Raport-urban-one-i-Bankier-pl-7544366.html; http://www.bankier.pl/wiadomosc/Najdrozsze-ulice-pod-wzgledem-cen-mieszkan-Gdynia-Raport-urban-one-i-Bankier-pl-7545182.html

 

Kontakt dla mediów

Mateusz Gawin

analityk Bankier.pl
Redakcja Bankier.pl
tel.: (71) 748 95 14