Bankier.pl i Puls Biznesu najbardziej cenione wśród inwestorów

2017-12-06 14:37

Portal Bankier.pl, należący do Bonnier Business Polska, kolejny raz został uznany za najważniejsze źródło informacji w kategorii Serwisy internetowe w Ogólnopolskim Badaniu Inwestorów, organizowanym przez Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych (SII). W kategorii Gazety w czołówce uplasował się dziennik Puls Biznesu, należący do tego samego wydawcy.

Bankier.pl i Puls Biznesu od lat są szeroko rozpoznawalnymi i cenionymi przez inwestorów mediami biznesowymi. Ich redaktorzy każdego dnia dbają o dostarczenie czytelnikom rzetelnych informacji, merytorycznych analiz, komentarzy i narzędzi niezbędnych do inwestowania.

W zestawieniu przygotowanym przez SII, aż  63,9% badanych uznało Bankier.pl za najważniejsze źródło informacji w Internecie. Portal znacznie wyprzedził w rankingu inne serwisy o tematyce finansowej, tj. stooq.pl (40,0%), money.pl (38,9%), parkiet.com (33,9%) oraz serwisy domów maklerskich (21,7%).

 OBI2017-Internet.png

– To wielki sukces całej redakcji portalu. Cieszymy się, bo zawsze najtrudniej bronić pozycji lidera, a nam udaje się to już dekadę. Na dodatek, z największą w historii przewagą nad konkurencją. To potwierdza, że konsekwentna koncentracja na potrzebach czytelnika-inwestora, zamiast ślepej walki o kliki, zawsze się opłaca – komentuje Przemek Barankiewicz, redaktor naczelny Bankier.pl.

Puls Biznesu jako najważniejsze źródło informacji prasowej wskazało 33,7% ankietowanych, zapewniając mu tym samym drugie miejsce w zestawieniu. Pierwsze miejsce zajął dziennik Parkiet, zdobywając 39,7% głosów, a trzecie – Rzeczpospolita, którą wskazało 15,4% ankietowanych.

 OBI2017-Gazety.png

– Cieszy nas fakt, że Puls Biznesu, będąc dziennikiem ogólnogospodarczym, a nie dedykowanym rynkowi kapitałowemu, jest przez inwestorów tak dobrze oceniany – mówi Grzegorz Nawacki, zastępca redaktora naczelnego dziennika Puls Biznesu.

Dziennik Puls Biznesu posiada specjalną sekcję Puls Inwestora, zawierającą newsy ze spółek giełdowych, analizy, prognozy i komentarze, jak również szereg wskazówek dotyczących ochrony oszczędności i ich pomnażania.

W serwisie Bankier.pl dostępne są interaktywne wykresy przedstawiające szeroki wachlarz notowań akcji z GPW i giełd zagranicznych, indeksy polskich i światowych parkietów, notowania walut, surowców oraz funduszy inwestycyjnych.

Autor badania – Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych – jest największą organizacją zrzeszającą inwestorów giełdowych w Polsce. Ogólnopolskie Badanie Inwestorów w tym roku zostało przeprowadzone po raz piętnasty. Badanie poświęcone było przede wszystkim kwestiom inwestowania, ale dotyczyło również źródeł informacji, z których inwestorzy czerpią wiedzę na temat rynku kapitałowego.

Przedruk i powielanie informacji prasowej oraz komentarzy redaktorów dozwolone pod warunkiem powołania się na źródło Bankier.pl.

Kontakt dla mediów