Najdroższe ulice w Warszawie – Złota poza czołówką [Raport urban.one i Bankier.pl]

2017-12-19 15:00

Od kilku lat ceny w Śródmieściu windują apartamenty przy Twardej 4, Parkowej 19 czy Wiejskiej 11. To pod tymi adresami znajdują się najbardziej luksusowe mieszkania w stolicy.

Średnia stawka za 1 mkw. mieszkania przy najdroższej pod względem cen mieszkań ulicy Warszawy wynosi 26 814 zł/mkw. Chodzi o ulicę Twardą na warszawskim Śródmieściu, przy której mieści się inwestycja Cosmopolitan. Najwyższa transakcja dla tego adresu dotyczyła 5-pokojowego apartamentu. Cena 1 mkw. wyniosła 38 435 zł, co w sumie za 194 mkw. mieszkania dało kwotę 6,7 mln zł – wynika z danych urban.one, udostępnionych Bankier.pl.

– W Warszawie najdroższe ulice to przede wszystkim te, na których znajduje się przynajmniej jedna luksusowa inwestycja. Przy adresach z "pierwszej trójki" co roku notujemy rekordowe transakcje na warszawskim rynku – komentuje dla Bankier.pl Barbara Bugaj, starszy analityk ds. rynku nieruchomości w urban.one.

Pozostałe ulice ze wspomnianej „pierwszej trójki” to Parkowa i Leszczyńska. W przypadku pierwszej średnia cena za 1 mkw. wyniosła w analizowanym okresie 25 631 zł i była windowana głównie przez lokale z inwestycji Parkowa 19. Jej apartamenty wyznaczały rekordowe ceny w 2014 r. i 2016 r. (odpowiednio 6,8 mln zł i 7,75 mln zł).

najdroższe-ulice-Warszawy.PNG

Wśród najdroższych inwestycji w Warszawie często wymieniany jest również słynny apartamentowiec Złota 44, który na tę chwilę zapewnił ulicy Złotej dopiero dziesiąte miejsce w rankingu.

– Od kilku lat czołówka najdroższych ulic się nie zmienia i nie ma jeszcze pewności, czy dołączy do niej ulica Złota z apartamentowcem Złota 44. Wkrótce przekonamy się, czy zawarte tam transakcje znacznie podniosą średnią cenę dla całej ulicy. Na chwilę obecną średnia cena apartamentu w tym wieżowcu wynosi 26 tys. zł/mkw. – mówi Bugaj.
 
– Nie ulega wątpliwości, że Warszawa to najdroższe miasto pod względem cen nieruchomości w Polsce. W przypadku rekordowych transakcji na rynku mieszkaniowym pozostałe miasta analizowane w ramach raportów Bankier.pl jednak nie odbiegają od niej aż tak, jak mogłoby się wydawać. Niektóre apartamenty w Trójmieście czy Wrocławiu kosztowały nabywców nawet ponad 30 000 zł/mkw. w ostatnich latach. Taniej było natomiast w Krakowie – tam najwyższy odnotowany koszt zakupu lokalu mieszkalnego ledwie przekroczył 20 000 zł/mkw. – podsumowuje raport Mateusz Gawin, analityk Bankier.pl. 

Przedruk i powielanie informacji prasowej oraz komentarzy analityków Bankier.pl dozwolone pod warunkiem powołania się na źródło Bankier.pl.


Więcej na ten temat:

https://www.bankier.pl/wiadomosc/Najdrozsze-ulice-pod-wzgledem-cen-mieszkan-Warszawa-Raport-urban-one-i-Bankier-pl-7561829.html

Kontakt dla mediów

Mateusz Gawin

analityk Bankier.pl
Redakcja Bankier.pl
tel.: (71) 748 95 14

Pliki do pobrania

(33kB)