Te banki najczęściej wygrywały rankingi w 2017 roku [Konta, lokaty, kredyty]

2018-01-24 10:53

Klienci banków poszukujący kont, lokat i kredytów mieszkaniowych oczekują przede wszystkim niskich kosztów i wysokich profitów. Redakcja serwisu Bankier.pl sprawdziła, które instytucje w minionym roku najczęściej prześcigały pod tym względem konkurencję.

Konta osobiste, firmowe i oszczędnościowe, lokaty, kredyty mieszkaniowe – między innymi te produkty oceniane są w cyklicznych rankingach serwisu Bankier.pl. Tym razem redakcja wzięła na warsztat porównania opublikowane w 2017 roku, żeby wskazać banki, które najczęściej wygrywały ofertą ze swoimi konkurentami.

Najwięcej wyróżnień, bo w każdym miesiącu minionego roku, w przypadku kont osobistych zdobyły: Idea Bank z Kontem Idealnym, Nest Bank i Nest Konto oraz Orange Finanse i jego Konto Osobiste. Tylko te rachunki przez cały miniony rok gwarantowały klientom darmowe prowadzenie konta i używanie karty debetowej bez konieczności spełnienia dodatkowych warunków.

 Najtansze konta osobiste w 2017 - Ranking Bankier.pl.PNG

W kategorii kont firmowych w ubiegłym roku zwycięzcą okazał się Nest Bank z produktem BIZnest Konto, za którego prowadzenie i użytkowanie karty przedsiębiorca nie ponosi żadnych kosztów, a dodatkowo może korzystać z bezpłatnych przelewów zewnętrznych w nieograniczonej ilości.

Wśród lokat 1-miesięcznych prym wiodły: Idea Bank i eurobank. Pierwszy z nich najczęściej oferował również najlepsze lokaty kwartalne bez konieczności spełniania dodatkowych warunków. Na pozycji zwycięzcy w kategorii lokat półrocznych w minionym roku najczęściej znajdowały się: Polski Bank Spółdzielczy w Ciechanowie (lokaty bez dodatkowych warunków), Nest Bank (lokaty „warunkowe”) i Idea Bank (lokaty dla wysokich kwot). Najlepszymi lokatami rocznymi, w zależności od założeń, pochwalić się mogły natomiast InBank, Idea Bank i Deutsche Bank.

Najbardziej opłacalnym w 2017 roku kontem oszczędnościowym bez dodatkowych warunków okazało się być Indeksowane Konto Oszczędnościowe Toyota Banku, a z dodatkowymi warunkami – konto oferowane przez Orange Finanse.

W ubiegłym roku niesłabnącym zainteresowaniem klientów cieszyły się kredyty hipoteczne. Zwycięzcy tej kategorii nie są równie jednoznaczni, jak w przypadku kont osobistych i oszczędnościowych, jednak wśród liderów niewątpliwie należy wskazać PKO Bank Polski, Bank Pekao i Bank BPS.

O sukcesie banków w walce z konkurencją świadczy nie tylko obecność w czołówkach cyklicznych rankingów produktów, ale również wyróżnienie w ramach Złotego Bankiera, który nazywany jest przez niektórych „Oskarem branży bankowej”.

– Raz do roku oceniamy sektor w ramach specjalnego rankingu Złoty Bankier. To zakrojone na szeroką skalę badanie, w ramach którego – z pomocą wyspecjalizowanych firm badawczych - analizujemy nie tylko ofertę produktową (obowiązuje tu rozszerzona metodologia względem cyklicznych rankingów Bankier.pl), ale również wielokanałową jakość obsługi, aktywność banków w mediach społecznościowych, atrakcyjność przekazu reklamowego czy wrażliwość społeczną. Najlepszy z najlepszych przez kolejny rok będzie mógł szczycić się mianem Złotego Banku – mówi Malwina Wrotniak, zastępca redaktora naczelnego Bankier.pl.

Finał najbliższej edycji Złotego Bankiera już 24 kwietnia.

 

Przedruk i powielanie informacji prasowej oraz komentarzy redaktorów Bankier.pl dozwolone pod warunkiem powołania się na źródło Bankier.pl.

 

Więcej na ten temat:

https://www.bankier.pl/wiadomosc/Najlepsi-z-najlepszych-Te-banki-najczesciej-wygrywaly-rankingi-w-2017-roku-Raport-7568081.html

Kontakt dla mediów

Malwina Wrotniak

zastępca redaktora naczelnego
Redakcja Bankier.pl
tel.: 509482044