"Unijne" darmowe konta bankowe nie będą zupełnie bezpłatne

2018-07-26 15:22

Już za chwilę do ofert banków trafią bezpłatne podstawowe rachunki płatnicze (PRP). Redakcja Bankier.pl sprawdziła i porównała faktyczne cenniki opłat związanych z ich prowadzeniem w 8 bankach.

Zgodnie z ustawą podstawowe konta mają pojawić się w ofertach banków do 8 sierpnia. W jej treści określono również, jakie usługi muszą znaleźć się w darmowym pakiecie. Należą do nich: prowadzenie konta i obsługa karty debetowej. Bezpłatnie będzie można wykonać również 5 pierwszych w miesiącu transakcji płatniczych i 5 transakcji w bankomatach/wpłatomatach nienależących do banków. Ani złotówki nie zapłacimy też za wszystkie transakcje w bankomatach własnych banku.

Po przekroczeniu tych limitów banki mogą ustalić opłaty nieprzekraczające opłat stosowanych w ciągu ostatnich 12 miesięcy dla tego typu transakcji w ramach innych typów rachunków dostawcy. Opłat możemy spodziewać się także w przypadku transgranicznych operacji płatniczych.

Serwis Bankier.pl przeprowadził sondę na trzy tygodnie przed obowiązkiem wprowadzenia ofert PRP, z której wynika, że większość banków czeka do ostatniej chwili z wdrożeniem nowego typu rachunku. Warunki cenowe podało tylko 8 z nich.

 PRP w bankach - opłaty.PNG

Więcej:

https://www.bankier.pl/wiadomosc/Wchodza-unijne-darmowe-konta-bez-oplat-sie-nie-obejdzie-Znamy-cenniki-7604512.html

Zapraszamy do przedruku i powielania informacji prasowej z powołaniem się na źródło Bankier.pl!

Kontakt dla mediów

Wojciech Boczoń

analityk Bankier.pl, redaktor prowadzący serwisu PRNews.pl
Redakcja Bankier.pl
tel.: 796 099 932
ekspert sektora bankowego, redaktor prowadzący PRNews.pl

Pliki do pobrania

(34kB)