Banki obsługują już ponad pół miliona obcokrajowców

2018-07-27 12:30

Działające w Polsce banki obsługują coraz więcej obcokrajowców. Liczba klientów indywidualnych z zagranicy przekroczyła po II kw. 2018 r. pół miliona - wynika z najnowszego raportu branżowego serwisu PRNews.pl. Dominują obywatele Ukrainy.

Liczba obcokrajowców obsługiwanych w działających w Polsce bankach przekroczyła właśnie 560 tysięcy. Najliczniejszą grupę klientów z innych krajów mają pod swoimi skrzydłami Bank Zachodni WBK, Bank Pekao i PKO Bank Polski - każda z nich istotnie powyżej 100 tysięcy osób, każda też więcej niż w poprzednim kwartale. Jak wynika z najnowszego raportu PRNews.pl, banki obsługują po II kw. 2018 roku ponad 540 tys. kont osobistych dla obcokrajowców.

Wśród dziesięciu banków, które zgodziły się udzielić informacji na ten temat, najliczniejszą grupę obcokrajowców stanowią obywatele Ukrainy. Po czerwcu br. obsługiwano ich łącznie 258,1 tys., czyli o 14 proc. więcej niż po I kw. 2018 roku. Tylko sam BZ WBK, który jest rynkowym rekordzistą, obsługuje blisko 85 tysięcy Ukraińców. Więcej niż 50 tys. takich klientów raportują też Bank Pekao i Raiffeisen Polbank.

Znacznie mniejszy pozostaje udział obywateli innych krajów. Wśród najczęściej wymienianych przez banki narodowości pojawiają się Białorusini i Niemcy.

 

Więcej na ten temat:

https://prnews.pl/raport-prnews-liczba-obcokrajowcow-wsrod-klientow-bankow-ii-kw-2018-436338

 

Zapraszamy do przedruku i powielania informacji prasowej z powołaniem się na źródło PRNews.pl!

Kontakt dla mediów

Malwina Wrotniak

zastępca redaktora naczelnego
Redakcja Bankier.pl
tel.: 509482044

Pliki do pobrania

(22kB)