Komunikaty prasowe

Eldorado dla banków. W 2020 roku mogą zarobić nawet 21 mld zł

2017-11-22 14:38

Wyniki banków ulegają systematycznej poprawie. Jeśli utrzyma się korzystna koniunktura w gospodarce, w 2020 roku zysk netto sektora bankowego przekroczy 21 mld zł – wynika z prognoz SpotData i PRNews.pl. ...zobacz więcej »

Nowy trend: klienci rezygnują z bankowości internetowej na rzecz mobilnej

2017-11-13 09:25

Banki obsługują już blisko 2 miliony klientów „mobile only”. W żargonie bankowym terminem tym określa się osoby, które z bankowości elektronicznej korzystają wyłącznie na urządzeniach mobilnych. Bankowość mobilna cieszy się w Polsce coraz większą popularnością. ...zobacz więcej »

Mazowieckie jak Angola, lubelskie jak Kambodża. PKB województw jak PKB państw [MAPA]

2017-11-10 12:02

Porównywanie PKB pozwala w prosty sposób wyłonić najważniejszych graczy światowej gospodarki. Na finalny kształt PKB danego państwa wpływają jednak wskaźniki poszczególnych rejonów. Redakcja Bankier.pl przeanalizowała te dane dla Polski i porównała do… PKB innych państw. ...zobacz więcej »

Kolejne banki robią ukłon w stronę klientów z Ukrainy

2017-10-25 13:58

Przybywa banków, które wychodzą naprzeciw potrzebom nowego segmentu klientów. Najbardziej aktywne instytucje umożliwiają obsługę w języku ukraińskim w oddziale i na infolinii, kilka z nich stawia również na obcojęzyczne wersje materiałów reklamowych. zobacz więcej »

Kredytowy paradoks – wyższy wkład własny może oznaczać droższy kredyt

2017-09-29 12:44

Wkład własny w kredycie hipotecznym jest dla banku rodzajem bufora bezpieczeństwa – zabezpiecza zaangażowane środki, np. na wypadek spadku wartości nieruchomości. Mogłoby się wydawać, że banki powinny premiować klientów, którzy angażują swoje oszczędności w transakcję i w mniejszym stopniu polegają na zewnętrznym finansowaniu. ...zobacz więcej »

Najdroższe ulice w Trójmieście. Tu mieszkania kosztują nawet 6 mln zł

2017-09-26 13:54

Rekordowe ceny mieszkań w Trójmieście sięgają nawet 30 000 zł/mkw. Kupujący lokum przy najbardziej prestiżowych ulicach Gdańska, Gdyni czy Sopotu muszą liczyć się ze średnimi cenami kilkukrotnie wyższymi od tych, które obowiązują w pozostałych częściach aglomeracji – wynika z raportu urban.one i Bankier.pl. ...zobacz więcej »

nastepne