Ile jeszcze zostało darmowych kont osobistych?
Ile jeszcze zostało darmowych kont osobistych?
Klienci mają obecnie większy wybór bezwzględnie darmowych kont osobistych – wynika z analizy Bankier.pl. Jeszcze kilka miesięcy temu dostępne było tylko jedno takie konto, a dziś klient, który nie załapie się już na promocyjne warunki dla młodych osób, może liczyć na nieco większą konkurencyjność na rynku.
Redakcja Bankier.pl sprawdziła koszty 45 rachunków z oferty 23 banków działających w Polsce. W raporcie uwzględniono opłaty za prowadzenie rachunku, utrzymanie karty płatniczej i wskazano listę sieci bankomatów, z których klient może dokonać bezprowizyjnych wypłat gotówkowych. Rankingi najtańszych kont opracowano dla klienta pracującego, studenta i niepełnoletniego ucznia.
– Banki choć ostatnio rezygnowały z darmowych wypłat z bankomatów, złagodziły politykę cenową dotyczącą samych rachunków i kart. Na 45 rachunków ujętych w badaniu, żaden nie wiązał się ze sztywną opłatą za jego prowadzenie – w każdym z nich jest możliwość korzystania z konta za „0 zł”, spełniając dodatkowe warunki, które jak na dzisiejsze przyzwyczajenia klientów, wcale nie są tak trudne do spełnienia – mówi Mateusz Gawin, redaktor Bankier.pl.
Zdecydowanie łatwiej mają studenci. Banki upatrują w nich przyszłych klientów z regularnymi wpływami na konto, za co oferują im często lepsze warunki niż klientowi powyżej 26 rż. Ta grupa znajdzie w ofertach sześć bezpłatnych rachunków, a klient, który życie akademickie ma już za sobą tylko trzy.
Przedruk i powielanie informacji prasowej oraz komentarzy analityków Bankier.pl dozwolone pod warunkiem powołania się na źródło Bankier.pl.
Więcej na ten temat: http://www.bankier.pl/wiadomosc/Ranking-kont-osobistych-Bankier-pl-wrzesien-2016-7478887.html
Publikacja dostępna również w formacie: doc