Konta za "0 zł". 4/5 rachunków z dodatkowymi warunkami

Konta za "0 zł". 4/5 rachunków z dodatkowymi warunkami

5000 zł wpływu na konto i kredyt – nawet tak wyśrubowane  wymagania stawiają banki klientom, którzy chcieliby mieć bezpłatne konto osobiste. Wielu klientów musi się też liczyć z limitami transakcji kartowych, bo i na „plastiki” nakładane są dodatkowe warunki.

Według rankingu Bankier.pl, w grupie dwudziestu pięciu najtańszych rachunków osobistych dla klientów indywidualnych w jedenastu – żeby faktycznie nie płacić co miesiąc za produkt - trzeba spełnić warunek zwalniający z opłaty za kartę debetową, w trzech z opłaty za konto, a w kolejnych sześciu za jedno i drugie – wynika z analizy Bankier.pl. Choć wiele banków chwali się darmowymi kontami, to bezpłatne ROR-y można znaleźć tylko w czterech instytucjach.

Chociaż polityka banków jest w tym zakresie różna, to wymagania stawiane klientom bywają surowe. Rekordziści oczekują comiesięcznych wpływów z tytułu wynagrodzenia w kwocie 5000 zł wraz z uruchomieniem produktu kredytowego ze swojej oferty. Nie brakuje również banków, dla których jeden warunek to za mało – brak opłat za konto jest dostępny przy spełnieniu zarówno wymagań dotyczących wpływów, jak i transakcji kartą.

– To powszechna praktyka stosowana przez banki. W większości ofert zwolnienie z opłat przysługuje tylko tym klientom, którzy faktycznie z konta korzystają na co dzień – wskazują je jako rachunek główny do przelewania wynagrodzenia, regulują z niego rachunki i płacą za zakupy wydaną do niego kartą płatniczą. Dla osób wolących gotówkę może to być problem – znacznie łatwiej mają klienci, którzy najchętniej płacą wszędzie plastikiem – komentuje Mateusz Gawin, redaktor Bankier.pl.

Warunki dodatkowe w ofercie bankowej nie zawsze muszą być jednak tak wyśrubowane. W niektórych bankach wystarczy dokonać kilku transakcji kartą – nie ma więc znaczenia, ile klient faktycznie wyda. Taka konstrukcja ofert potwierdza jedynie starą prawdę – przeanalizuj zanim podpiszesz. Dla jednego klienta warunki stawiane przez bank będą nie do spełnienia, a drugi zrealizuje je z nawiązką.

Przedruk i powielanie informacji prasowej oraz komentarzy analityków Bankier.pl dozwolone pod warunkiem powołania się na źródło Bankier.pl.

Więcej na ten temat: http://www.bankier.pl/wiadomosc/Konto-za-0-zl-Co-ukrywa-drobny-druczek-7518035.html

http://www.bankier.pl/wiadomosc/Najlepsze-konta-osobiste-maj-2017-Ranking-Bankier-pl-7515853.html


Publikacja dostępna również w formacie: doc


Kontakt dla mediów

Chief Marketing Officer

Karolina Kowalska

Karolina Kowalska

k.kowalska@pb.pl