Mieszkania nadal drożeją [Raport Bankier.pl]

Mieszkania nadal drożeją [Raport Bankier.pl]

Na rynku mieszkaniowym coraz drożej. Podwyżki dotyczą zarówno lokali w stanie deweloperskim, jak i tych z drugiej ręki. Redakcja Bankier.pl wraz z serwisem nieruchomości Otodom.pl podsumowała ceny ofertowe mieszkań w ostatnim miesiącu.

Dane za czerwiec 2018 roku wskazują jednoznacznie – w ciągu ostatniego półrocza podwyżki cen nowych mieszkań sięgnęły nawet 10 proc. Tak duża zmiana dotyczy nieruchomości w Gdańsku i Szczecinie. Z dużą podwyżką cen muszą liczyć się również zainteresowani kupnem mieszkań we Wrocławiu, Warszawie, Poznaniu i Łodzi, gdzie deweloperzy żądają około 5 proc. więcej niż w styczniu tego roku. O 2 proc. podrożały nowe mieszkania w Katowicach, a tylko w Krakowie i Lublinie ceny pozostały bez zmian. 

W przypadku rynku wtórnego od podwyżek uchronił się jedynie Szczecin, który jest jednocześnie najtańszym miastem w zestawieniu pod względem cen mieszkań z drugiej ręki. Kilka procent więcej trzeba zapłacić za mieszkania z rynku wtórnego w Gdańsku, Katowicach, Poznaniu i Wrocławiu. Wzrostom nie oparł się również rynek stołeczny – średnia stawka za mieszkanie z drugiej ręki w Warszawie w czerwcu wyniosła prawie 9500 zł/mkw.

 Bankierpl_Otodompl_lipiec2018.png

Przeczytaj cały tekst „Ceny ofertowe mieszkań – lipiec 2018 [Raport Bankier.pl]”. Szczegółowe informacje na temat cen nieruchomości na stronie: https://www.bankier.pl/nieruchomosci/ceny-mieszkan.

 

Zapraszamy do przedruku i powielania informacji prasowej z powołaniem się na źródło Bankier.pl!


Publikacja dostępna również w formacie: doc


Załączniki

Bankierpl_Otodompl_lipiec2018.png

Bankierpl_Otodompl_lipiec2018.png

19.07.2018

0

Kontakt dla mediów

Chief Marketing Officer

Karolina Kowalska

Karolina Kowalska

k.kowalska@pb.pl