Studenckie lokum droższe niż w ubiegłych latach

Studenckie lokum droższe niż w ubiegłych latach

W nowym roku akademickim studenci muszą zmierzyć się z wyższymi stawkami najmu mieszkań. Redakcja Bankier.pl sprawdziła, jak podwyżki na rynku nieruchomości odbiły się na ich kieszeniach.

Choć liczba studentów z roku na rok spada, to początek roku akademickiego wciąż zapewnia duży napływ klientów właścicielom mieszkań na wynajem. Analiza stawek najmu w III kw. 2012-2018 potwierdza tendencje wzrostowe w niemal wszystkich objętych badaniem miastach.

Najdroższa pod względem wynajmu wciąż pozostaje stolica. Średnia stawka w sierpniu 2018 roku wyniosła tam ponad 4000 zł/m-c. W tym samym czasie gdańscy właściciele mieszkań oczekiwali przeciętnie 2621 zł/m-c, a krakowscy – przeciętnie 2505 zł/m-c. Ponad 2000 zł/m-c muszą zapłacić także studenci z Wrocławia i Lublina.

Wysokie koszty najmu to czynnik, który skłania studentów do współdzielenia mieszkania z innymi osobami. Aż 90 proc. z nich przyznaje, że dzieli lokal z jedną, dwoma lub trzema osobami, dzięki czemu za wynajem studenckiego lokum nie płaci więcej niż 1000 zł.

Czytaj więcej: https://www.bankier.pl/wiadomosc/Ceny-mieszkan-na-wynajem-bola-studentow-coraz-bardziej-7617997.html

Zapraszamy do przedruku i powielania informacji prasowej z powołaniem się na źródło Bankier.pl!


Publikacja dostępna również w formacie: doc


Kontakt dla mediów

Chief Marketing Officer

Karolina Kowalska

Karolina Kowalska

k.kowalska@pb.pl