Bankier.pl prześwietlił 100 rankingów. Oto bankowi rekordziści

Bankier.pl prześwietlił 100 rankingów. Oto bankowi rekordziści

Najtańsze konta osobiste i firmowe, najlepsze lokaty i konta oszczędnościowe oraz kredyty hipoteczne - redakcja Bankier.pl policzyła, które banki najczęściej wygrywają w rankingach, analizując blisko 100 porównań opublikowanych w 2019 roku. Taka lista to podpowiedź dla klientów chcących sięgać po stabilne oferty, które cieszą się uznaniem w długim czasie. 

NAJTAŃSZE KONTA OSOBISTE 2019

- Na czołowych pozycjach dwunastu rankingów kont osobistych w 2019 r. było zdecydowanie mniej tłoczno niż wcześniej - podsumowuje Monika Dekrewicz, autorka rankingów ROR-ów Bankier.pl.

Laur zwycięzcy otrzymuje Nest Banku oferujący klientom bezwarunkowo darmowe konto i kartę debetową oraz gwarantujący bezpłatne wypłaty ze wszystkich bankomatów krajowych.  

NAJTAŃSZE KONTA FIRMOWE 2019

W rankingach kont firmowych Bankier.pl w 2019 r. wygrywał wyłącznie Nest Bank. BIZnest Konto zdeklasowało pozostałe propozycje rachunków bankowych dla przedsiębiorców.

- Klienci posiadający BIZnest Konto nie płacą za prowadzenie rachunku, kartę płatniczą oraz za zwykłe przelewy internetowe do innych banków. Darmowe i nielimitowane są również wypłaty z bankomatów krajowych - wylicza Dominika Florek, redaktor Bankier.pl odpowiedzialna za bankowe produkty firmowe.

NAJLEPSZE KONTA OSZCZĘDNOŚCIOWE 2019

Tytuł najlepszego konta oszczędnościowego wymagającego od klientów spełnienia dodatkowych wymogów za 2019 r. otrzymuje Citi Handlowy i jego promocyjne Konto oszczędnościowe ze stawką 4 proc. w skali roku. W przypadku kont bez tzw. haczyków na wyróżnienie zasługują dwie oferty: Konto Idealne od Idea Banku oraz Indeksowane Konto Oszczędnościowe Toyota Banku.

NAJLEPSZE LOKATY 2019

Najlepsze lokaty miesięczne w 2019 r. można było znaleźć w ofercie Banku Millennium oraz Idea Banku. Idea Bank brylował również w lokatach kwartalnych bez dodatkowych warunków oraz do 100 000 zł. W przypadku depozytów na 10 000 zł z dodatkowymi warunkami palmę pierwszeństwa kolejny rok z rzędu dzierżą Bank Millennium oraz Nest Bank, które były skłonne zapłacić klientom 4 proc. w skali roku. 4 proc. rocznie to także maksymalna stawka, jaką można było otrzymać na lokatach półrocznych. Tyle można było zarobić na Nest Lokacie Witaj od Nest Banku.

W przypadku lokat rocznych żaden z banków nie pojawiał się na czele danego zestawienia częściej niż w średnio co drugim zestawieniu.

NAJTAŃSZE KREDYTY HIPOTECZNE 2019

W 2019 r. kredyty hipoteczne cieszyły się rekordowym zainteresowaniem klientów, co wynika m.in. z ożywienia na rynku nieruchomości - podsumowuje Michał Kisiel, analityk Bankier.pl.

Banki nie zmieniały jednak często parametrów swoich ofert. Kilka zdecydowało się na serię akcji promocyjnych, ale nie zmieniły one znacząco obrazu rynku i miały nieregularny charakter. W czołówce rankingów dla kredytów hipotecznych z minimalnym wkładem własnym 10% najczęściej gościł Bank BPS, a z wkładem w wysokości 20% - BNP Paribas Bank.

- W dobie agresywnej walki o klienta jednorazowymi promocjami, tą doroczną analizą redakcja rzuca światło na inne podejście. Mamy świadomość, że są klienci, którzy cenią stabilność oferty. Opublikowana przez Bankier.pl lista rekordzistów może być dla nich praktyczną wskazówką - mówi Malwina Wrotniak, redaktor naczelna Bankier.pl

Czytaj cały artykuł na Bankier.pl: https://www.bankier.pl/wiadomosc/Bankier-pl-przeswietlil-oferty-bankow-Liderzy-rankingow-2019-7806807.html


Publikacja dostępna również w formacie: doc


Kontakt dla mediów

Chief Marketing Officer

Karolina Kowalska

Karolina Kowalska

k.kowalska@pb.pl