Revolut podnosi opłaty. Konkurencja kusi Polaków
Revolut podnosi opłaty. Konkurencja kusi Polaków
Od 23 kwietnia użytkownicy darmowej wersji pakietu Revolut będą musieli płacić za przelewy w walucie innej niż euro. Zmienią się także zasady pobierania opłat za wypłaty z bankomatów. Bankier.pl sprawdza, gdzie jeszcze klienci ceniący sobie tanie transgraniczne transakcje mogą liczyć na korzystne warunki.
Fintech, który początkowo przyciągał do siebie przede wszystkim niskimi prowizjami za „międzynarodowe” transakcje, dziś ma inną wizję. Pakiet usług rozrósł się poza proste usługi płatnicze – obejmuje m.in. możliwości inwestowaniaw akcje, towary i kryptowaluty. Dla użytkowników, którzy cenią sobie głównie opcje łatwego żonglowania walutami zmiany nie są korzystne. Niebankowa konkurencja jednak nie śpi.
Jesienią 2020 r. Cinkciarz.pl wprowadził do swojej oferty kartę wielowalutową (w wersji fizycznej i wirtualnej), którą można uznać za bezpośredniego konkurenta dla propozycji Revoluta. Wielowalutowa karta Igoria Card to produkt operatora internetowego kantoru wymiany walut Trejdoo. Pod koniec listopada 2020 r. zadebiutował ZEN. Firma korzysta z licencji instytucji pieniądza elektronicznego wydanej na Litwie i wsparcia strategicznego organizacji Mastercard. Z kolei wirtualny portfel Wise pozwala przechowywać 56 walut i dokonywać pomiędzy nimi transakcji wymiany.
Firm proponujących pakiety „rachunek plus karta” nie brakuje. Oprócz wymienionych fintechów, warto chociażby wspomnieć o Monese, Curve (recenzowanym na łamach Bankier.pl) czy Banq. Osoby często kupujące za granicą lub podróżujące mają dzięki temu szeroki wybór.
Więcej na https://www.bankier.pl/wiadomosc/Revolut-Cinkciarz-Igoria-ZEN-Wise-porownanie-ofert-8070950.html
Bankier.pl to wiodący serwis o tematyce finansowej i ekonomicznej. Od 2000 roku wspiera swoich czytelników w podejmowaniu odpowiedzialnych decyzji dotyczących budżetów domowych i firmowych, inwestycji czy kwestii podatkowych. Misją portalu jest dostarczanie najważniejszych informacji gospodarczych oraz propagowanie wiedzy i świadomości ekonomicznej. Dzięki zaangażowaniu wielu ekspertów Bankier stał się jednym z najbardziej opiniotwórczych serwisów o tematyce finansowej w kraju. Jedną z jego części jest Smart Bankier – platforma poświęcona produktom takim jak kredyty gotówkowe, hipoteczne, lokaty czy konta osobiste. Współpraca z największymi bankami oraz instytucjami finansowymi pozwala na znalezienie najlepszych ofert oraz odpowiedzialne zarządzanie swoimi finansami.